DT Eldorádo PRÁZDNINY NA MAXIMUM®

  DT Eldorádo leží přímo na břehu Rakovnického potoka, v atraktivní rekreační lokalitě romantického lesního údolí mezi obcemi Oráčov a Jesenice, asi 15 km západně od Rakovníka. Příroda tu nabízí lesy vhodné k výletům i hrám a krásné skalní útvary přímo ve stráni nad táborem. Máme dostatečné prostory pro zajištění zajímavého programu při špatném počasí (velká jídelna klubovna, nová zastřešená terasa a kryté verandy na srubech), stravování je zajištěno 5x denně ve zděné hlavní budově tábora. Tady jsou také umístěny umývárky, sprchy, bar a nová, moderní táborová marodka.

Pro koupání využíváme nově vybudovaný táborový bazén s oblázkovou pláží i nedaleký rybník, nezbytným doplňkem areálu tábora jsou také tři hřiště (volejbal, fotbal a vybíka) a dvě ohniště (pro mladší a starší oddíly). Samozřejmostí je úzká spolupráce s Okresní hygienickou stanicí Rakovník, neustálý zdravotnický dohled, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu a především dodržování zásad programu Tábory bez obav.

Děti jsou ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách (kvůli pohodlí pouze po třech) nebo ve srubech. Sedmnáct oddílů dělíme na dvě skupiny, z nichž každá má vlastní program i celotáborovou hru: Eldíci jsou v rozpětí cca 6-10 let, v oddílech Elďáků jsou táborníci ve věku cca 10-15 let. V obou případech jsou oddíly smíšené (kluci a holky dohromady). Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí. Pečlivě připravený program (viz sekce Co jsme připravili) přitom probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích.

Hlavním vedoucím tábora je pak Václav Vaněček, známý nejen jako moderátor Dobrého rána s Českou televizí, ale i z vysílání někdejšího Rádia VOX nebo rádia Frekvence 1 – na táboře se mu říká Wendy a naštěstí se zdaleka netváří tak vážně jako v televizi. Že má smysl pro humor se ostatně můžete přesvědčit v sekci Hlavní vedoucí.